Mesafeli satış sözleşmesi

-Mesafeli Satış Sözleşmesi-

MADDE 1- SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

SATICI : BY ARİ

Adres : 10 Temmuz Caddesi 45 A Yenimahalle Bakırköy İstanbul

Vergi Dairesi : BAKIRKÖY

Vergi No : 376 366 23488

Telefon : 0212 983 71 86

WhatsApp Hattı : 0545 287 50 47

Web Adresi: https://evdekorasyonbyari.net

E-posta : evdekorasyonbyari@gmail.com

ALICI / MÜŞTERİ : {ALICI_TAM_AD_UNVANI}

Adresi: {ALICI_ADRESI}

Telefon: {ALICI_TELEFONU}

E-posta: {ALICI_EPOSTA}

MADDE 2- SÖZLEŞMENİN KAPSAM VE KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın https://evdekorasyonbyari.net web adresinden, elektronik olarak yapmış olduğu aşağıda nitelikleri ve detaylarıyla belirtilen siparişe ilişkin, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Satışlar Yönetmeliği gereğince, tarafların hak ve yükümlülüklerini içermektedir.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU MAL VE HİZMETİN NİTELİKLERİ VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER

{URUNLER}

TESLİMAT ŞEKLİ VE ADRESİ

Ödeme Yöntemi: {ODEME_YONTEMI}

Kargo Yöntemi: ALICI ÖDEMELİ KARGO / AMBAR

Teslimat Adresi: {ALICI_ADRESI}

Teslim Edilecek Kişi: {ALICI_TAM_AD_UNVANI}

Fatura Adresi: {FATURA_ADRESI}

İşbu sözleşme, ALICI ’nın satın almış olduğu ürünlerin, SATICI tarafından ALICI ’nın posta adresine teslim edilmesiyle ifa edilmiş olur. ALICI ’nın satın almış olduğu ürünler, ALICI ’nın sipariş  formunda vermiş olduğu, bu sözleşmede yer alan sipariş bilgilerinde yer alan posta adresine teslim edilecektir. SATICI ürünü posta adresine gönderdiğinde teslimatını tam ve eksiksiz yerine getirmiş olarak kabul edilecektir.

MADDE 4 – CAYMA HAKKI

ALICI sözleşme konusu mal/ürünün ; iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve https://evdekorasyonbyari.net web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, YURTİÇİ KARGO ile alınan paketlerde ambalaj ve içeriğinin kargoda  hasar görmesi halinde cayma hakkına sahiptir. Bu cayma hakkını ürünün kendisine tesliminden itibaren  3 (üç) gün içinde kullanabilir. Ambar ile istenen ürünlerde ve hasarsız ürünlerde cayma hakkı bulunmamaktadır. Yurtdışı Toptan alışverişlerde hiçbir koşulda cayma hakkı bulunmamaktadır.

Cayma hakkının kullanılması için ayni süre içinde SATICI ’ya  E-Posta veya WhatsApp mesajı ile bildirimde bulunulması, Cayma Hakkının  kullanılması halinde,  3. kişiye veya ALICI ’ya teslim edilen mal/ürüne ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur.

Cayma hakkına ilişkin ihbardan 3 iş günü içerisinde ürünün anlaşmalı kargo ile veya elden fatura adresine teslim edilmesi gerekmektedir. Mal/ürün  ayıplı veya kusurlu ise iade talebi ile birlikte ayıp veya kusurun kargo teslim günü içerisinde fotoğraflanması ve fotoğrafların SATICI ’ya gönderilmesi gerekmektedir. Bu durumda kargo, anlaşmalı kargo firması ile iade edildiği taktirde kargo ücreti ALICI tarafından karşılanacaktır. Mal/ürün ayıplı veya kusurlu değil ise kargo ücreti ALICI ‘ya aittir. Mal/Ürün gönderildiği şekilde hasar görmemiş olarak SATICI ‘ya ulaşmalıdır. Mal/ürün hasarlı geldiği taktirde hasar kargo sürecinde oluşmuş olsa dahi iade veya değişim kabul edilmeyecektir. Mal/ürünün sağlam ulaşmasını takip eden  3 iş günü içinde mal/ürün bedelini gösteren Alıcı faturasının da satıcıya iade edilmiş olması şartı ile ,mal/ürün bedeli   ALICI ’ya iade edilir . İade için SATICI ‘ya AD SOYAD ve IBAN bilgisi verilmelidir. Fatura aslı gönderilmezse ALICI ’ya bedel iadesi yapılmaz.

MADDE 5 – CAYMA HAKKINI KULLANILAMAYACAĞI HALLER

ALICI aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz.

  1. Tek kullanımlık ürünler
  2. Hızlı bozulan, bozulabilen ürünler.
  3. ALICI’nın isteği üzerine özel olarak hazırlanan ürünler
  4. Tesliminden sonra koruyucu unsurları (ambalaj, bant, koruyucu ambalaj vb.) açılmış olan mallar.
  5. Ambar ile nakliyesi talep edilen ürünler.
  6. Yurtdışına nakliyesi yapılan ürünler.

MADDE 6 – GENEL HÜKÜMLER

6.1 – ALICI, https://evdekorasyonbyari.net internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

6.2 – Sözleşmeye konu olan ürün / ürünler, sözleşme tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde teslim edilecektir.

6.3 – SATICI, sözleşme konusu ürünleri sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur.

6.4 – Herhangi bir nedenle, ALICI tarafından sözleşmeye konu olan Mal ve Hizmet bedellerinin ödenmemesi durumunda veya yapılan ödemenin banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, Satıcı Mal / Hizmet ’in teslim sorumluluğundan kurtulmuş kabul edilir.

6.5 – Kapıda ödeme yöntemi ile yapılan alışverişlerde ALICI kargoyu teslim almakla yükümlüdür. Kargo teslimatı sırasında belirtilen adreste bulunmayan ALICI 3 iş günü içerisinde anlaşmalı kargo firmasının kendi bölgesindeki şubesinden kargoyu teslim almayı iş bu sözleşme gerekçesi ile kabul etmiş sayılır. Teslim alınmayan ve teslim alınmama sebebi ile geri gelen kargoların kargo ücreti ALICI ‘ya aittir. ALICI kargo ücretini 3 iş günü içerisinde tarafımıza ödemek ile yükümlü olduğunu iş bu sözleşme ile taahhüt eder.

MADDE 7 – UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki anlaşmazlıklarda ALICI ’nın satın alma işlemini gerçekleştirdiği yerdeki Tüketici Mahkemeleri yetkili olacaktır.

Sipariş işlemi tamamlandığında, işbu sözleşmeye ilişkin tüm maddeler TÜKETİCİ tarafından okunup, kabul edilmiş sayılır.

SATICI: BY ARİ

ALICI: {ALICI_TAM_AD_UNVANI}

ONAY TARİHİ: {GUNCEL_TARIH}